Swarovski Z6i 2,5-15×50 P L II.

Prisintervall: 23 900,00 kr till 24 600,00 kr inkl moms

Artikelnr: N/A Kategorier: , , , Varumärke:

Beskrivning

Nya uppdaterade Swarovski Z6i 2,5-15×50 II. 

Ett mångsidigt sikte av den nya generationens Z6i-serie, som är gjort av jägare för jägare. Det erbjuder optisk kvalitet av högsta klass för jakt, med tydlig kontrast och skarpa detaljer som möjliggör måldetektering och säker siktning även i utmanande ljusförhållanden.

Förstoringsområdet 2,5-15x gör detta till ett utmärkt allroundsikte för både smygjakt och vakjakt. Objektivet på 50 mm stödjer skymningsegenskaper, och Z6i-seriens breda synfält hjälper till att hålla målet och omgivningen under kontroll även när skjutpositionen inte är perfekt. Det belysta 4A-I-siktet fungerar praktiskt från dagsljus till skymning, och hanteringen är designad för snabb användning i verkliga situationer.

Den robusta konstruktionen och pålitliga mekaniken gör detta till ett tillförlitligt verktyg för år framöver. Beroende på modellversionen görs monteringen antingen med skenmontering eller 30 mm ringmontering, vilket gör att siktet passar de vanligaste monteringslösningarna utan att ändra användningsändamålet

4A-I

 

 

Ytterligare information

Specifikationer

Förstoring: 2,5-15x
Objektiv: 50 mm
Sikte: belyst 4A-I
Användbarhet: brett synfält och tydlig bild även från ofullständiga skjutpositioner
Montering: skenmontering eller 30 mm ringar (beroende på modellversion)

Recensioner

Det finns inga recensioner än.

Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.